Karboksyterapia

Sklep
Sklep

KARBOKSYTERAPIA – innowacyjna metoda zwalczająca cellulit, blizny i rozstępy!

Karboksyterapia – naturalnie skuteczna

Karboksyterapia to nic innego jak terapia dwutlenkiem węgla, bezwonnym, bezbarwnym i niepalnym gazem, który w medycynie z powodzeniem stosowany jest od przeszło kilkudziesięciu lat. Już w latach 30-tych francuscy radiolodzy wykorzystywali jego właściwości zdrowotne w leczeniu pacjentów z niewydolnością żylną, poddając ich kąpielom w wodzie nasyconej CO2. Natomiast w latach 90-tych opatentowano podskórne aplikacje dwutlenku węgla w przebiegu miażdżycy i cukrzycy celem zwalczania zmian troficznych skóry. Podczas stosowania tej terapii bardzo szybko zauważono, iż gaz wprowadzany pod skórę przyczynia się do znacznej poprawy jej stanu i wyglądu. Wówczas terapia gazem naturalnie występującym w środowisku nabrała nowego znaczenia i zajęła szczególne miejsce w szeroko pojętej medycynie estetycznej.
Obecnie karboksyterapia jako metoda klinicznie sprawdzona, bezpieczna, a także mało inwazyjna została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu! Karboksyterapia jest liderem na rynku beauty w walce z rozstępami, bliznami i cellulitem. Metoda znajduje również zastosowanie przy redukcji tkanki tłuszczowej oraz niwelacji cieni i opuchlizny pod oczami, a także przy terapii wzmacniających cebulki włosowe na skórze głowy.

Zabieg Karboksyterapii w Gliwicach

Wykonujemy zabiegi z największą troską o pacjenta

W naszym Instytucie pracujemy na urządzeniu medycznym CARBOXYTHERAPY TM DUAL MC2

CarboxyTherapy TM, model DUAL MC2 uchodzi za jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów na świecie. Urządzenie zostało wyróżnione złotym laurem kosmetologii!
Posiada wysokie, w pełni regulowane przepływy dwutlenku węgla (gwarantujące efekty), automatyczne podgrzewanie gazu (łagodzące odczucia bólowe Klientów), możliwość łączenia zabiegów karboksyterapii z mezoterapią i prp w tym samym czasie (lepsze efekty zabiegowe), pneumatyczny pistolet (wpływający na szybkość, precyzję i łatwość zabiegu), a także tryby pracy dla początkujących oraz zaawansowanych (możliwość pracy ręcznej, bez użycia pistoletu).

BADANIA KLINICZNE

Urządzenie, w przeciwieństwie do wielu modeli dostępnych na polskim rynku, cechuje bardzo wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami klinicznymi. Wykonując zabiegi karboksyterapii na modelu DUAL MC2 masz pewność, że pracujesz na urządzeniu bezpiecznym, posiadającym wszelkie niezbędne certyfikaty oraz którego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Nasz aparat podaje medyczny dwutlenek węgla i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klinik w Polsce i na świecie!

N° 1 w walce z niedoskonałościami

Terapia dwutlenkiem węgla jest przede wszystkim jedną z najskuteczniejszych kuracji redukujących intensywny cellulit. Łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie adipocytów (komórek tłuszczowych) oraz implikuje odprowadzenie metabolitów, zatem stanowi alternatywę dla tradycyjnej liposukcji. Ponadto pozwala zminimalizować rozstępy nawet o 60-80%, wyraźnie spłycić zmarszczki oraz przywrócić jędrność i elastyczność skóry zarówno twarzy jak i całego ciała. Karboksyterapia umożliwia także zminimalizowanie obrzęków i cieni pod oczami, zredukowanie podwójnego podbródka i co ciekawe, pozwala wzmocnić i zregenerować cebulki włosowe, tym samym zapobiegając dalszej utracie włosów.
Z całą pewnością głównymi zaletami karboksyterapii jest jej wszechstronność, nowoczesność oraz szybkość (zabieg ten można śmiało zaliczyć do tych z serii ”lunchowych”, które nie wymagają żadnych przygotowań ze strony pacjenta przed wizytą, trwają krótko, robione są bez znieczulenia, a od razu po ich wykonaniu można bez przeszkód powrócić do czynności dnia codziennego). Ponadto, niepodważalnym atutem terapii CO2 jest jej skuteczność i bezpieczeństwo.

Zabieg polega na iniekcji czystego CO2 cienką igłą w tkanki podskórne za pomocą specjalnej aparatury. Gaz z łatwością przenika do okolicznych tkanek wywołując silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. W ten sposób następuje zwiększenie przepływu krwi, a co za tym idzie transportu tlenu oraz składników odżywczych do danego obszaru. Ów mechanizm przyczynia się do poprawy mikrokrążenia oraz odnowy komórek. Dodatkowo podskórne wprowadzenie dwutlenku węgla stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w wyniku czego skóra staje się bardziej sprężysta i gładka, jednocześnie niwelując nieestetyczny efekt „skórki pomarańczowej”. Co ciekawe komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO2, gdyż wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który je rozpuszcza. Zwiększone ukrwienie obszaru poddanego terapii wzmaga drenaż limfatyczny, metabolizm oraz wydalanie uwolnionego tłuszczu. Mechanizm ten w skuteczny sposób przyczynia się do zmniejszenia liczby adipocytów oraz wymodelowania sylwetki.
Jak już wcześniej wspomniano terapia CO2 polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co istotne, ilość wprowadzanego gazu jest ściśle kontrolowana przez aparaturę medyczną. W zależności zarówno od miejsca jak i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą odmienne procesy. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort związany z aplikacją gazu (efekt ukłucia, rozpychania pod skórą), jednak objaw ten szybko ustępuje już po paru minutach. CO2 niezwykle szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach, wówczas na skórze można zauważyć uwypuklenia i cienkie linie, które wkrótce zanikają. O długości trwania zabiegu decyduje ilość aplikowanego gazu, np. na redukcję zmarszczek pod oczami wystarczą zaledwie trzy minuty, zaś leczenie rozstępów na udach zajmie ok. pół godziny.
Specjaliści z Victoria Day Spa luxury zalecają, by chcąc uzyskać jak najlepsze efekty zabiegi wykonywać w serii. Wyjątkiem jest regeneracja skóry w okolicach oczu, której czasami wystarczy nawet jedna aplikacja. Natomiast na walkę z cellulitem, rozstępami czy wiotkością skóry należy poświęcić kilka tygodni.
Przeciwwskazaniami, podobnie jak w przypadku większości zabiegów wykonywanych w gabinetach SPA są choroby nowotworowe, ciężkie niewydolności serca i płuc, ciąża, stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej, terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej czy aktywne infekcje bakteryjne. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu w czasie laktacji, antybiotykoterapii czy podczas przeziębienia.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, zatem została szczegółowo przebadana . Nie posiada żadnych skutków ubocznych, gdyż wstrzykiwany dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób całkowicie naturalny jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Zatem CO2 można uznać za naturalny, ekologiczny czynnik terapeutyczny.
Należy jednak pamiętać, aby przy wykonywaniu nawet najbardziej bezpiecznego i skutecznego zabiegu oddać się w ręce specjalistów, gdyż nieprawidłowo wykonany może nie tyle nie przynieść oczekiwanych efektów, co zaszkodzić zdrowiu.